Czym jest orzezwienie

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim przypadku doskonale zbierają się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub też kruszonego lodu. W internecie oraz sztukach kucharskich można znaleźć mnóstwo wzorów na dobre napoje tego typu. Oczywiście można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, zawsze warto pokazać się czynić je samemu. Stanowi ostatnie nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale jeszcze lepsze. Eksperymenty w kuchni dają niesamowitą satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy wejdą z wizytą w jeden upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, stanowi ten o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można zakupić o jakiejś porze roku, nie tylko latem, a mleko to segment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jakieś z najtańszych owoców na zbycie. Otrzymany napój jest lekki, piękny i zdrowy - ale każdy gęsty koktajl można mówić jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem napoju jest ten o smaku truskawkowym. Najlepiej przygotowywać go w terminie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i proste na każdym stoisku. Korzystnym rozwiązaniem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta wyjątkowa kompozycja będzie bliskim doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Oczywiście można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, uczyniony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! A że brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. I co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest trudne - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pogląd na koktajl i finalne wyniki to więcej nie wszystko. Powinien być odpowiedni sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z zdrowej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbytu jest dużo takich efektów i warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który najlepiej zaspokoi nasze oczekiwania oraz potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który przyda się nie tylko do deserów owocowych, ale więcej na dowód do wykonywania mrożonej kawy.