Gasic pozar tlumacz

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Jest wtedy najtańszy oraz niezwykle oczywisty środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie ciągle się na nią zamierzają. Wybór środka gaśniczego zależy od palącego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze świetnie konsultują się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych oraz wszystkiego co mówi z wodą. Z zmianie proszki gaśnicze mają najogromniejsze wykorzystanie. W współzależności z posiadanego składu potrafią stanowić brane do gaszenia niemal każdych ważnych się materiałów. Gazy gaśnicze, z których najwspanialszy jest dwutlenek węgla, ekonomiczne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki też takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. I woda doskonale robi swoje stanowisko w zetknięciu z ważnymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, gdy na dowód drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako środek gaśniczy Podobne pracowanie jak woda ma para jako materiał gaśniczy (steam fire extinguishing). Może stanowić użytkowana w sukcesach płonięcia tych samych materiałów. Zasadnicza różnica między parą oraz wodą liczy na tym, że wodę można korzystać w jakimkolwiek miejscu, a parę jedynie w cichych miejscach o kubaturze nie korzystniejszej niż 500 metrów kwadratowych. W przestronniejszych pomieszczeniach działanie pary ukazuje się nieefektywne. Do skutecznego gaszenia pożarów wskazana istnieje nie tylko znajomość środków gaśniczych odpowiednich do dalekich substancji, ale i zasady ich zużywania i rzucania w teren pożaru.