Gastronomia e nutricao

Płytki bezpieczeństwa są określane również mianem głowicy bezpieczeństwa lub membrany. Sposób zastosowania jest odpowiedź na badanie, co zatem stanowi płytka bezpieczeństwa.

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/drukarka_fiskalna_posnet_thermal/Posnet THERMAL FV - drukarka fiskalna Polkas Kraków

Zadaniem płytek bezpieczeństwa jest przesunięcie we ważne miejsce za wysokiego ciśnienia, które wypływa na skutek awarii. Urządzenia potrafią być zwracane w dalekich systemach. Dzielą się między sobą w relacje od typie instalacji oraz medium. Mogą zawierać różne kształty, inne rodzaje rozwiązań technologicznych, jakie wykorzystano na poziomie produkcji. Potrafią stanowić również uczynione z innych materiałów.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) liczy na ostatnim, że medium robocze zostaje błyskawicznie odprowadzone z zabezpieczonego urządzenia poprzez pusty przekrój, jaki został wykonany w produktu rozerwania wymiennej płytki.

Płytki bezpieczeństwa potrafią być sam dopasowane do gustu instalacji czy urządzenia. Tworzone są zgodnie z wymogami klienta. Znacznie największą sławą zajmują się płytki, które potrafią fabryczne napięcie. Kiedy ciśnienie np. w zbiorniku osiągnie zagrażającą wysokość nastąpi rozerwanie płytki. Dzięki temu ryzyko awarii staje się zdecydowanie mniejsze.

W sprzedaży dostępne są płytki nacinane laserowo, przy wykorzystaniu technologii Gi laserowej.

Niezwykle częste jest wykonanie płytek bezpieczeństwa w zintegrowaniu z zaworami bezpieczeństwa. W takim systemie płytka stanowi dla zaworu ochronę przed korozją, zabrudzeniem czy zniszczeniem, które występują w efekcie działania czynników atmosferycznych.

Wszystkie łatwy i zawory muszą spełniać surowe zasady bezpieczeństwa, jakie są podyktowane przepisami prawa.