Gastronomia e nutricao

Płytki bezpieczeństwa są określane również mianem głowicy bezpieczeństwa lub membrany. Sposób zastosowania jest odpowiedź na badanie, co zatem stanowi płytka bezpieczeństwa.

Zadaniem płytek bezpieczeństwa jest przesunięcie we ważne miejsce za wysokiego ciśnienia, które wypływa na skutek awarii. Urządzenia potrafią być zwracane w dalekich systemach. Dzielą się między sobą w relacje od typie instalacji oraz medium. Mogą zawierać różne kształty, inne rodzaje rozwiązań technologicznych, jakie wykorzystano na poziomie produkcji. Potrafią stanowić również uczynione z innych materiałów.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) liczy na ostatnim, że medium robocze zostaje błyskawicznie odprowadzone z zabezpieczonego urządzenia poprzez pusty przekrój, jaki został wykonany w produktu rozerwania wymiennej płytki.

Płytki bezpieczeństwa potrafią być sam dopasowane do gustu instalacji czy urządzenia. Tworzone są zgodnie z wymogami klienta. Znacznie największą sławą zajmują się płytki, które potrafią fabryczne napięcie. Kiedy ciśnienie np. w zbiorniku osiągnie zagrażającą wysokość nastąpi rozerwanie płytki. Dzięki temu ryzyko awarii staje się zdecydowanie mniejsze.

W sprzedaży dostępne są płytki nacinane laserowo, przy wykorzystaniu technologii Gi laserowej.

Niezwykle częste jest wykonanie płytek bezpieczeństwa w zintegrowaniu z zaworami bezpieczeństwa. W takim systemie płytka stanowi dla zaworu ochronę przed korozją, zabrudzeniem czy zniszczeniem, które występują w efekcie działania czynników atmosferycznych.

Wszystkie łatwy i zawory muszą spełniać surowe zasady bezpieczeństwa, jakie są podyktowane przepisami prawa.