Kasa fiskalna 2014

Z kasą fiskalną potrafimy się spotkać wszędzie tam, gdzie osoby fizyczne odpowiadają za produkt albo usługę, a przychód z takiego obrotu przekracza granicę określoną przez Ministerstwo Finansów.

Po co także gdy działa kasa fiskalna?
Kasa finansowa stanowi zatem urządzenie, na które wtłaczane są oferowane towary lub oferowane usługi. Dzięki temu świadomość kupująca za towar bądź pomoc może otrzymać dokładny spis tego, za co dała. Wyszczególniona jest tam dokładna cena każdej pozycji oraz łączna kwota. Dowód sprzedaży więc nic innego jak paragon. To właśnie dzięki niemu rozumiemy za co a ile dali a czy przypadkiem liczba nie jest za wysoka lub za niewielka. Potrafi się również zdarzyć tak, że mężczyzna nieświadomie nabędzie wadliwy towar. Wówczas paragon jest i do komunikacji takiego efektu na drugi czy na ilość pieniędzy, która będzie równowartością kwoty, którą klient zapłacił. Jednak kasa fiskalna nie służy ale i tylko do drukowania paragonów. Kolejną jej wielkością jest pisanie sprzedaży. Po jakimś zakończeniu sprzedaży obowiązkiem sprzedającego jest zbudowanie raportu dobowego sprzedaży. Dzięki niemu na pewne zarejestruje się to, jakie produkty zostały sprzedane, ile za nie dano a ile od nich wynosił podatek VAT.

Kasa ERC
Są oryginalne sposoby kas fiskalnych. Możemy dać na dowód kasy ERC czyli Electronic Cash Register. Stanowi więc kwota, która jest programy, takie które wgrał jej producent. Nie można ich zastąpić. I ma dość małą pojemność określonych przez co po paru latach jest już zapełniona. Wtedy właściciel takiej kasy fiskalnej posiada dwie możliwości: może wymienić moduł fiskalny na nowoczesny lub całkowicie zmienić całą kasę na nowoczesną. Do tej linie kas należą między innymi: kasy mobilne, jednostanowiskowe albo te kasy systemowe.

Terminale fiskalne
Drugim rodzajem kas fiskalnych są kasy POS czyli Electronic Point Of Sale. Zwane są również kasami komputerowymi. Kierują się głównie z komputera, drukarki fiskalnej, klawiatury i monitora. Kasy też są uniwersalne co oznacza, że ważna do nich podczepić więcej na przykład terminale fiskalne , skanery kodów kreskowych albo same wagi elektryczne. Kasy POS można dowolnie konfigurować lub rozbudowywać w relacji od swoich potrzeb bądź też rozwoju firmy.