Oswietlenie awaryjne zasady projektowania

Każdy dom również jego usytuowanie, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z kwietnia 2002 roku, koniecznie musi być instalację awaryjnego oświetlenia. Światło takie używane stanowi w domach na fakt nagłych braków dostawy energii elektrycznej, pożaru, czy niezwykłych zdarzeń losowych. W zależności od centrów zasilania oświetlenie to dajemy na: centralnie zasilane i rozproszone.

Odpowiednie oznaczenie dróg ewakuacyjnych i awaryjnego źródła światła, zapewnia bezpieczeństwo osobom pozostającym lub opuszczającym pomieszczenia budynku w jakim doszło do utraty normalnego zasilania.

Urządzenia wprowadzane do oświetlania dróg ewakuacyjnych i awaryjne powinny spełniać obowiązujące normy, żebym ich użycia odnosiło pożądany skutek. Oprawy takich źródeł światła wytwarzane są z poliwęglanu i współpracują z akumulatorami. Godzina pracy takiego źródła światła zależy od modułu jaki zastał zainstalowany i zawiera się w przedziale od 1 do 3 godzin. Innym wyjściem może stanowić wykorzystanie oprawy rastrowej zbudowanej z blachy i tworzonej systemem proszkowym. Odbłyśniki powlekane są aluminium, oraz ich paraboliczny kształt zapewnia dobre oświetlenie. W pomieszczeniach o dużej kubaturze, podwyższonej wilgoci także wyższym zapyleniu, takich jak : hale produkcyjne, magazyny, tunele czy warsztaty, podawane są oprawy świetlówkowe. Ich wartością jest korzystniejsza stopień szczelności IP.

Koniunktura budownictwa, a jeszcze inne techniki sprawiają, że wzrastają wymagania zabierające się też do modułów świetlnych. To występowało się powodem coraz szerszego zastosowania takich narzędzi jak lampy LED.

Oświetlenie awaryjne led, istnieje nie tylko energooszczędne, a też bardziej oryginalne a wynosi dłużysz okres gwarancyjny na ich bezproblemowe działanie. Pełni ono całe wymagania oraz wymagania klientów, którzy pamiętają o dobre wyposażenie budynku, zgodne z naszymi normami.