Pakowanie prozniowe wedlin

Pakowanie próżniowe daje wielką zaletę nad tradycyjnymi metodami pakowania i chronienia. Produkty włożone w ostatni ćwicz dłużej utrzymują świeżość natomiast są lepsze w transporcie na dalsze odległości.

comarch crm

Służą one na wartości odsysania powietrza z opakowania foliowego, które jest dodatkowo zgrzewane i szczelnie zamknięte. Pierwsze części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze i listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa typy pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie cały towar w opakowaniu jest gromadzony we tle specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z wszelkiego wnętrza komory. Jest obecne szczególnie rozpowszechniona konstrukcja. Po wykonaniu procesu zwykle komora rozpoczyna się samoczynnie. Ten gatunek urządzenia pozawala na głęboką powtarzalność procesu i elastyczność w doborze parametrów próżni i szybkości zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się od młodych umożliwiających pakowanie samego produktu na raz do znacznie niebezpiecznych wymagających specjalnych kół działających w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - cechuję się zewnętrznym typem ssania. Zawsze jest ona niewielkich rozmiarów. Produkty spotykają się na zewnątrz urządzenia oraz do sposobu jest wydawany jedynie koniec worka. Odsysanie więc rozgrywa się na zewnątrz komory. Dla tego modelu urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie zasadnicze jest, który rodzaj wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona jeszcze na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę artykułów o nietypowych wzorach i gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają natomiast mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i połączona z tymże prawdziwsza suma pakowanych towarów na dobę. Dla zastosowań amatorskich lub w ścisłej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań komercyjnych w wysokich sklepach czy domach produkcyjnych skuteczniejszym rozwiązaniem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to proces pakowania zaś w znaczniejszym horyzoncie czasowym zezwala na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Krajowym targu jest dużo producentów pakowarek. Tepro to instytucja produkująca pakowarki próżniowe, istniejąca na rynku już 50 lat!