Pierwsza wizyta u ginekologa

Ginekologia idzie cały okres do przodu. Istnieją coraz to różniejsze systemy na badanie ciała ludzkiego. Coraz mniej inwazyjne i jeszcze dokładniejsze. Dużym problemem wśród współżyjących seksualnie kobiet, jest rak szyjki macicy, który rzeczywiście we wczesnym stadium jego odnalezienia jest zupełnie uleczalny.

Jednakże w wypadku zauważenia niepokojących objawów, które potrafią stanowić kluczem takiej choroby, należy niezwłocznie zapisać się do lekarza na kolposkopie, aby wykluczyć chorobę. Konsekwencją braku powagi przy objawach, prawdopodobnie być usunięcie macicy.

Badanie takie przedstawia się za pomocą kolposkopu. Stanowi zatem nic nowego jak mikroskop z wziernikiem. Wziernik zostaje włożony do pochwy z odpowiednim środkiem, aby sprawdzić, jaki odczyn prowadzi w pochwie. Mikroskop ten pozwala na ostatnie, aby otrzymać efekt trójwymiarowy i zarazem sprawia, że opis jest powiększony nawet dziesięciokrotnie, dzięki czemu lekarz ginekolog będzie mógł dobrze zbadać ściany pochwy i szyjkę macicy, aby skrupulatnie ocenić czy zachodzą tam jakieś zmiany. Należy mieć, że do poszukiwania trzeba się przygotować. Lekarz ginekolog zapewne poinstruuje pacjentkę jak należy się zabezpieczać przed badaniem. Przede wszystkim należy zwolnić z kontaktów fizycznych również z doświadczeń ginekologicznych na tydzień przed planowanym badaniem.

Kobieta nasuwająca się badaniu kolposkopem, zazwyczaj pozostaje na specjalnym ginekologicznym fotelu. Badanie takie trwa zazwyczaj kilka do kilkunastu minut. Jeżeli efekty są grożące to lekarz ginekolog, może zdecydować pobranie wycinka z macicy, wówczas potrzeba będzie zatrzymać się przez jakiś poziom z jakiejś aktywności seksualnej, gdyż będzie ważna czuć bardzo nieprzyjemny dyskomfort. W przypadku tego urządzenia również ważne są parametry ergonomiczne, ponieważ jest to narzędzie pracy.