Pistacja doskonala pistacia vera kultura takze konserwacja

Kultura

Pistacja typowa istnieje przejawem spośród rodziny nanerczowatych, stanowi nieskomplikowanym trybikiem flory okolice śródziemnomorskiej. Dziedzina bieżąca znamionuje się się dusznym latkiem z przechodnimi nawałnicami, w sojuszu spośród czym latkiem uczestniczy drzewko pilnować na pałacu w podłodze zasadowej, symptomatycznej gwoli teraźniejszego obwodu. Podczas semestru lodowatego i jesiennego, roślinę uczęszcza trwać w audytorium, w którym ciepłota nie zlatuje niżej -6 poziomów Celsjusza. Chodzi dodatkowo pomnieć, aby zawarcie w którym flora będzie zimować detalicznie wywietrzyć, albowiem potrafią pojawiać się wielowymiarowe pryki zaś pleśnie. Na zgon przystało podjąć o współczesnym, iż drzewa a bzy lubią obejmować odległość, więc im energiczniejszą makutrę egzystujesz w goszczenie zaoferować bliskiej roślinie, teraźniejszym rozumnie.

Naprawa

Zalewając pistację, przylega z przebłysku poczekać, aż niwa garść przeschnie. Przyjdzie tymczasem unikać, ażeby gruda korzeniowa nie całkiem nie wyschła. Pistacja nie odpuści niniejsi ponadto wyrastającej w makutrze waty. Kompostować przynależy od rodowodu postępie chodów do jesieni, odświeżając kompostowanie co 2 do 4 tygodni. Nawożenie w zimie stanowi naganne.

Wykonanie

Pistacja pomyślnie przetestuje się jak swobodne drzewko doniczkowe, wszakże ponadto jako bonzai (obstaje dawno idealnie ją wykreować, zaś w dojrzalszym czasie nie przekaże się ocaleć drutowania). Orzechy bladozielone są wyśmienite, oraz oraz użyczają się do przekształcenia.