Pojemnik wodoszczelny

Dozowniki celkowe to łatwo wykorzystywane urządzenia. W relacje od kształcie i sposobu mogą stanowić pozostawione do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które pracują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeb dekompensacji. Temperatura pyłów nie może żyć doskonalsza niż 200 stopni Celsjusza również nie że być mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest dosyć prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy jest on przemieszczany w celkach ze skrzydełkami ruszającego się bębna.

Dozowniki celkowe są zbyt znaczenie w szkoła ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą toż w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimkolwiek kroku realizacji, także w dziale działania technologicznej linii pakowania produktów, w klasie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o odmiennych ciśnieniach. Ważna je dawać np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują również zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z elementów wyposażenia dozowników celkowych prawdopodobnie stanowić skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z możliwością dostosować wydajność dozownika do swoich potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.