Przenosnik zgrzeblowy podscianowy

Jednymi z najczęściej stosowanych narzędzi do transportu i dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w praktycznie wszystkim sklepie produkującym suche mieszanki, przecież nie tylko. Miejsc, w których podajniki znajdują swoje zastosowanie jest znacznie więcej zaś nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest daniem, które działa do transportowania przeróżnych pyłów, od bardzo ograniczonych do ziaren o wielkiej granulacji. Dzięki temuż jego używania są bardzo szerokie. Ponadto dodatkowym plusem tego podejścia jest fakt, iż transport tychże pyłów dokonywać się może zarówno w zakresie, jak i pod każdym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Pierwsze z nich charakteryzują się większą skalą i - co za tym chodzi - większą wydajnością. Jeżeli natomiast chodzi o przenośniki korytowe więc ich wielkim atutem jest fakt, że kupią na ławy dostęp do przenośnika co z kolei jest wskazane w sprawy, gdy chcemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe otrzymuje się pod uwagę przede wszystkim wydajność godzinową. Właściwie dobrane produkty i specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego dania oraz niezawodność, chociażby w sukcesie przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Dużym jest, że przenośniki ślimakowe zawsze są wykonywane zgodnie z samymi wytycznymi podanymi przez klienta. Szczególnie istotą rzeczą jest długość i wielkość urządzenia, ale i umiejscowienie wlotu i wylotu i ustalenie kąta nachylenia. Często zakłada się wersje wzmocnione podajników ze powodu na produkcję zorganizowania w szczególnie trudnych warunkach.

Zainteresowanym jest znaczna skala obszarów, w jakich mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Ważna je odnaleźć zarówno w betoniarniach, przy piecach grzewczych jak natomiast w sektorze spożywczym. Bardzo często pobiera się z nich w trakcie obróbki zboża, na model do jego wietrzenia bądź same czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie posiadają także hodowcy, którzy przy ich wykorzystaniu mieszają i kierują suchą karmę zwierzętom.