Seksoholizm jak walczyc

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, wykazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i prace fizycznej, w jaki te potrzeby panują nad innymi, mając o sensie życia". Ukazuje się na nowe rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z wskazówki na główną w minionych latach swobodę seksualną, rodzaj mody i przystania na świeże zachowania seksualne problem pewno istnieć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z obecnym problemem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doświadczeń seksualnych - w oryginalnych formach i budowach. Seksoholik zatem nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w głowach wielu osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to roli bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest zabiegiem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak stres i stres.

Do rozwoju grypy mogą przyczynić się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka planuje negatywny pomysł na nowe sfery życia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Końcem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żeby akt seksualny nie był jedynie preparatem do zaspokojenia atawistycznego popędu, ale także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.