Sklep motoryzacyjny wyposazenie

Aby otworzyć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, meble oraz dodatki są niezbędne w składzie z artykułami mięsnymi?

Przede wszystkim powinien zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w których magazynuje się i promuje produkty mięsne do sprzedaży. Istnieje dużo rodzajów chłodni, które sprawdzą się w zakładzie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Także jest z narzędziami mrożącymi, w jakich zatrzymuje się mięso – wśród nich dokłada się witryny, zamrażarki, wyspy albo też szafy mroźnicze. Ciekawym programem, zwłaszcza w krótszych placówkach, jest kup lodówko-zamrażarek, pełniących funkcję magazynu na ponadprogramową partię towaru.

http://www.polkas.pl/Pl/aktualnosci/pakowarka_multivac_c_500/

Dodatkowy towar warto nosić nie właśnie w składzie, ale ponadto w małej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Układa się ją pod wystawą, dzięki czemu sprawnie można uzupełniać towar na półkach ekspozycyjnych. Przydatna istnieje jeszcze lada ekspediencka, na której kroi się i ładuje towar. W dłuższych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo potrzebne jest bycie pomieszczenia chłodniczego ze zwykłą, odpowiednio niską temperaturą, dostarczającego do składowania towaru.

Pozostały sprzęt potrzebny w handlu mięsnym to wartość, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna zawierać dobrze mocny i ważny wyświetlacz, tak aby zarówno sprzedawca, kiedy i użytkownik mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem konieczny jest do krojenia mięsa z kością. Również jest z nożami do krojenia mięsa, także nie warto na nich żałować. Z serii dobra krajalnica powinna stanowić regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic zbudowane są z chromowanej stali węglowej lub stali nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto pomocne jest wyposażenie się w wilka do ciała, służącego do prowadzenia mięsa na oczekiwanie klienta. Chociaż nie stanowi ostatnie konieczny element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych konieczna jest i kasa fiskalna, środki dezynfekujące, myjące i owadobójcze, pojemniki do przechowywania towaru i dodatkowe meble sklepowe. Niezbędne jest i zainstalowanie klimatyzacji, która pomocna stanowi w życiu odpowiedniej temperatury w sali sprzedaży – szczególnie latem. Istotne jest także oświetlenie, jakie może znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor mięs i wędlin dostających się na wystawy.