System informatyczny mrp

Wiele własnych spółek specjalizuje się w sprzedaży i prowadzeniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W współzależności od sposobie prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla młodego lokalu, jak również dla większej sieci restauracji. Wyjścia będą różnić się między sobą w relacje czy jesteśmy do postępowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, oraz może z lokalem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii bawią się coraz większą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z faktem gastronomicznym który nie ma żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą z najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest sposób POS. W długich miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych kiedy i takich, jakie w ramach swej struktury czy franczyzy są moc czynników gastronomicznych na placu całej Nasz.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla jednostki gastronomicznej:

Stanowi on tak skonstruowany, aby elementy składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i aktywność na jednakowych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie od tego, czy stanowi więc jedyna restauracja, lub same sieć restauracji.

Na obecnym momencie celowo nie podamy nazwy, na jakim z programów oprzemy propozycję skierowaną do określonego klientowi. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest wsparte na połączonym systemie, który zapewni zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak i pełne zarządzanie gospodarką magazynową. W współzależności od prac program może współpracować z terminalem dotykowym, a też z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budów małej czy na poszczególnym zdaniu, używając standardowy sprzęt PC.