Test ciazowy r

novitus sento e

Osoby starające się o dziecko, a i te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odkryć w sobie objawy, które zapewnią bądź też wykluczą obawy (lub też możliwość) na zapłodnienie. Jednak które są te znaki? Jak można się ich doszukiwać? Podstawowym i jednocześnie najbardziej rozpoznawalnym objawem chce jest oczywiście brak okresu. Nie bierze natomiast po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą być spowodowane wieloma czynnikami, między innymi stresem i chorobą. Z drugiej natomiast strony regularna menstruacja nie wyklucza popadnięcia w ciążę. Sprowadza się, że ciężarne kobiety miesiączkują również do trzech miesięcy od czasu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, stopnia nie ma, za więc jest test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co dalej?

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy mają objawy ciąży już w głównym tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak występują one po jakiś miesiącu. Największe ich nasilenie następuje natomiast pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a idą w stronach 20. Oto lista objawów, których potrafisz (a nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Przyjemne i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety przychodzi do wielu zmian hormonalnych, jakie narzekają na końcu przygotowanie przyszłej zawieramy nie jedynie do dobrego noszenia dziecka w czasu ostatnich 9. miesięcy, a także do następnego wychowania. Dlatego, z początku powiększania się gruczołów mlekowych, piersi mogą stawać się większe, a sutki silniejsze i trudniejsze. Nudności oraz wymioty. To chyba najbardziej prestiżowy i popularny objaw ciąży. Dokuczają one głównie w porach wczesnoporannych, i żyć mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w wczesnej ciąży (a także tu są odstępstwa z normy – moja kuzynka niedawno była skłonny raz przy nadziei i utrzymujcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co robi objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich natężenie jest o wiele popularniejsze wśród kobiet, które zarabiają w stałym stresie i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, czy te całkowita zmiana smaku. To, iż w chce istniejemy w mieszkanie zjeść wszystko, co występuje na bliskiej podróży do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita ujawnia się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą zrobione jest zmianami hormonalnymi w naszym organizmie.

Gdy zawsze zaznaczyłam obecnie we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, przecież nie muszą się pojawić. Nie jest więcej powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo dużo odczuwają niedogodności związane z wczesną ciążą, ale sprowadzają się (natomiast wtedy właściwie często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie ufajcie więc filmom i serialom, które proponują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany klimatów i omdlewanie już z wczesnego dnia zapłodnienia. Każda kobieta ma bowiem stan błogosławiony w całkiem nowy, inny sposób.