Tlumacz literatury francuskiej

Jestem tłumaczem, robię na dużo różnych płaszczyznach, zarówno tłumaczę symultanicznie, jak również cieszę się przekładem literackim. Najczęściej jednak moja funkcja to szkolenie tekstu, z normy umów cywilno-prawnych lub innych urzędowych dokumentów. Wolę jednak tłumaczenia literackie, bo pozwalają mi one moc radości.

Przygotowanie i koncentracja Jak mam wykonać tłumaczenie tekstu literackiego, przede wszystkim staram się zachować pełną koncentrację. Wyłączam telefon, nie przeglądam stron internetowych - najistotniejszy jest to dla mnie tekst. Istotny jest bo nie tylko doskonały przekład, a również oddanie walorów literackich. To ważne zadanie, ale daje ogromną satysfakcję. Kiedy wykazuje się, że moje tłumaczenie tekstu literackiego zyskuje uznanie, jestem wielkie dobro i satysfakcję prawie naprawdę szybką, jakbym jedna była autorką tego artykułu. Są oczywiście takie teksty, których rozumienie nie daje mi radości, wbrew tego, iż są literackie. Działa to dwóch sposobów: po pierwsze, nie znoszę tłumaczyć harlequinów, ponieważ nuży mnie fabuła, a literacka cenę takiego dokumentu jest praktycznie żadna. Po drugie, nie cierpię tekstów populistycznych i delikatnych.

Funkcja w bloku

Oczywiście mimo moich uprzedzeń każde tłumaczenie tekstu wykonuję bardzo skrupulatnie i zależy mi na stałym oddaniu założeń oryginału. Etapem stanowi to ciężkie, niemniej nigdy się nie poddaję i dążę do celu. Sprowadza się, że muszę odłożyć tekst na jakiś do szuflady i powrócić do niego później. W prostej kariery doceniam to, że umiem ją zakładać, uczestnicząc w bloku. Każde bowiem tłumaczenie tekstu odda się wykonać zdalnie, a współczesna technika wydaje mi do ostatniego wszelkie niezbędne narzędzia. Mam wszystkimi możliwymi słownikami, i internet zezwala na badanie wielu informacji. Jednak działając w lokalu, należy pamiętać o samodyscyplinie, bowiem książka w domu rozleniwia. Trzeba narzucić sobie pewien rygor także własne stanowiska służyć jak należy. Każde tłumaczenie artykułu jest znaczące i do każdego trzeba wyjść z opinią, jak byśmy dopiero zaczynali pracę. Źródło: