Urzadzenia diagnostyczne bydgoszcz

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to jeszcze niezwykle modne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej wartości układu optycznego ze określonym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można dostać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop również jego przeznaczenie

Kolposkop stosuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a też pochwy i sromu w końcu wykrycia zmian, jakie potrafiły mówić o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Szacuje się, że dokładność diagnozy wykonanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w zależności z jego kształcie.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka występuje na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy zaczynany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego widzi się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w odpowiednim powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i zauważanie go na profesjonalnym ekranie, a ponadto zapisywanie i wydawanie dla pacjentki, jak oraz do końców przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.