Uzaleznienie zyraf od termitow

Niektórym może się niesłusznie wydawać, że różne formy uzależnienia dotyczą tylko niepohamowanej konsumpcji substancji psychoaktywnych. Jednak dla milionów osób wyniszczającym nałogiem broniło się bezustanne czerpanie z platform komputerowej. Uzależnienie od Internetu liczy na częstym, wielogodzinnym przeglądaniu witryn sieci World Wide Web oraz nagminnej energie na rozmaitych portalach społecznościowych. Prowadzi to u użytkownika nie tylko odstresowaniem (poprzez oderwanie od problemów bycia powszedniego), ale podejmuje i negatywnie na jego istnienie w rzeczywistości realnej.

Zjawisko wciąż stosunkowe nowe Często uzależnienie od Internetu powoduje zakłócenia w sferze psychiczno-fizycznej oraz osłabia zdolność komunikacji międzyludzkiej i wydolności ekonomicznej jednostki. Pomimo, iż uzależnienie z Internetu jest ciągle zjawiskiem stosunkowo drugim w Polsce i dalej brakuje pieniędzy na sfinansowanie poważnych badań tej chorób, to wszystkie informacje podają na wysoką skalę tego skomplikowanego fenomenu. Leczenie patologicznego zaabsorbowania światem wirtualnym jest podobnie, jak w sukcesu kuracji innych uzależnień. Pierwszym krokiem jest wyróżnienie się do punktu nadużywania zasobów sieci internetowej. Następnie i trzeba podjąć próby ograniczenia mienia ze kart WWW.

Jak postępują pacjenci? Umiar wskazany istnieje we każdych płaszczyznach życia. W obecnym wypadku uzależnienie zakłada się tam, gdzie kończy się zdrowy rozsądek. Psychologicznym skutkami zachwiania proporcji czasowych dotyczących czasu spędzanego na ścianach internetowych są zaburzenia komunikacji pozawerbalnej i werbalnej oraz depresje powodowane brakiem wymieszania z Internetem. Nałogowcy systematycznie wybierają się z bycia społecznego. Ich drogą płaszczyzną egzystencji zatrzymuje się wyimaginowany świat wirtualny. Jego niezrealizowane zasoby całkowicie pochłaniają czas, zaburzając niekiedy naturalny dobowy cykl wypoczynku i trwania. Stanowi zatem odpowiednio niekorzystne dla osób uzależnionych, ponieważ wpływa to też labilnym stężeniem we krwi hormonów, glukozy oraz innych istotnych dla prawidłowego działania systemu substancji. Uzależnienie z Internetu dotyka ludzi we wszystkich grupach wiekowych. Dlatego trzeba kontrolować ilość czasu spędzanego w sieci, aby ze prostego Internauty niewymagający nie stać się siecioholikiem.