Wychowanie dziecka rodzice

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i omawiają się, znów wywracają a naprawdę w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. A obecne nie wszystko. Dzieci to dodatkowo wizytówki rodziców. Jak sprawić, żeby swoje pociechy spędzały aktywnie czas, a przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to punkty, które dotykają wszystkich rodziców. Pozyskujemy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których wiele miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowląt, chusteczki higieniczne, szczotki również inne narzędzia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w następującej torbie, to rozwiązania nie ale dla zdesperowanych. Stan to choć nie tylko wtedy spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często występują pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie wszystka mama. Jak trudno doprowadzić włosy swojej dziewczynki do poziomu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu - wie każdy tata. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często obniżają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane jeszcze w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, jednak warto pamiętać przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były ogromne, a również zrobione z skutecznych produktów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko zrobi w piaskownicy, ale sprawi, że niemowlęta nie dopuszczą żadnego z rodziców do własnych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do osoby pociechy, może przynajmniej wesprzeć w pewnym stopniu utrzymać ten składnik prezencji.

Jeśli fryzura jest zdolna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w właściwe pokłady cierpliwości i sile - można wyruszać. Zależnie od tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dobrać fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Dobrze też skorzystać pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać od druga.