Wykroczenie a przestepstwo skarbowe 2014

oprogramowanie dla biznesuOprogramowanie dla biznesu - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Kolega z znajomego przedsiębiorstwa zaręcza, że jego użytkowana kasa fiskalna jest w błogim nastroju i sprzedaje sprzedaż kasy fiskalnej za część ceny? Nie dajmy się wziąć na pozorne oszczędności. Do zakupu kasy, która była brana musimy doliczyć koszt wymiany pamięci fiskalnej a czas zmarnowany na załatwianie rzeczy w US. Zresztą nie będziemy potrafili ubiegać się o pomoc za zakup, która obejmuje nawet 90%!

To naturalne, iż w obliczu nowych kosztów szukamy sposobów, aby jak dobrze zaoszczędzić i osiągnąć bardzo pożądanej transakcji. Nasze biuro otwiera się i dostarczamy coraz więcej rzeczy czy usług konsumentom detalicznym. W ścisłym elemencie konieczne stoi się zakup i rejestracja kasy fiskalnej. Koszt tego narzędzie może nas nieco przerażać, co istotnym torem towarzyszy nas do szukania tańszych rozwiązań. Kolega z otoczenia dostarcza nas, iż jego traktowana kasa finansowa jest całkiem lekka również pewnie nam ją odsprzedać zbyt niewielką cenę? Oraz może dojdziemy na używane kasy fiskalne na aukcjach w budów? Takie propozycji są bardzo kuszące. Jednak zanim zdecydujemy się na zakup używanej kasy, obliczmy wszystkie kursy i pomyślmy, czyli taka opcja naprawdę się opłaca.

Taniej, ale jednak drożej
Przede każdym wymagamy znać, że używana kasa fiskalna była spisana w Tytule Finansowym na własną jednostkę. Zgodnie z ważnymi przepisami nie możemy brać z takiej kasy w swej firmie. Gdybyśmy to spowodowali, to powiedzieli wykroczenie skarbowe. Także w świetle przepisów nie możemy uzyskać urządzenia bezpośrednio z kolegi – w takiej umów musi pośredniczyć jednostka serwisowa producenta. Używana kasa fiskalna przede każdym musi zostać wyrejestrowana przez poprzedniego użytkownika. Wraz z daniem sprzedający musi dać nam protokół z Tytułu Skarbowego, w odmiennym przypadku nic nie możemy z polską kasą zrobić. Dopiero po przedłożeniu odpowiednich dokumentów serwisant producenta może zdobyć się wymianą modułu fiskalnego i sfiskalizować kasę na drugą osobę.

Dlatego o naszą pierwszą kasę fiskalną kupić u autoryzowanych sprzedawców. Takie mieszkania jak kasy fiskalne kraków sprzedają nie tylko wielki wybór urządzeń fiskalnych ale jednocześnie usługi serwisowe.