Zaburzenia zdrowia psychicznego u osob starszych

Cyklotymia jest określana, jak małe zaburzenie psychiczne, określane także jako stan depresyjny, który zawsze zawsze nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość dobrze się od siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skupimy się na prawdziwym zaprezentowaniu, czym stanowi wprowadzona anomalia psychiczna. Zaczynając to z początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Potrafi być czynnikiem zmierzającym do powstania choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej stwierdzenie jest dodatkowe zawsze w głównej a trzeciej części życia człowieka, zobowiązuje się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu oraz odprowadza do znacznej destabilizacji w działaniu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna stać natychmiast poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie toż stricte leczenie farmakologiczne, odpowiednie do sposobu leczenia depresji, bowiem podawane leki będą były często zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem leczenia będzie psychoterapia.

Fazy Zachorowanie na cyklotymię prezentuje się uciążliwymi zmianami nastroju. Można ją rozdzielić na dwie fazy:

Faza subdepresji, na jaką ustawiają się: abulia, czyli problem z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i kłopoty z kolekcją, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku oraz minusie wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne nauki i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry humor, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i ograniczone zapotrzebowanie na sen, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności logicznego myślenia, kłopoty z koncentracją uwagi, siła i wrogość, poczucie mocy i entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Wada ta zazwyczaj pojawia się u osób, które są na dwubiegunowość. Gra tym wpływ są także takie elementy jak szeroki poziom kortyzolu, niski poziom serotoniny, jak i dodatkowo stresujące sytuacje. Ponadto dużo ważny wpływ są i wykształcenie i środowisko, w której żyją potencjalnie chorujące osoby.